BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ NURETTİN CANİKLİ YAĞLIDERELİLERLE BULUŞTU

Yağlıdere ilçemizde AK Parti ilçe Başkanlığı tarafından Başbakan Yardımcımız Nurettin Caniklinin katılımıyla program düzenlendi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, ” Yağlıdere ilçesinde bir düğün salonunda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, her gün güneş yüzü görmemiş yalanlar işittiklerini, milletin kafasının karıştırılmaya çalışıldığını belirterek, “İçeride ve dışarıda, terör örgütleri bir taraftan, bazı Avrupa ülkeleri bir taraftan, terör örgütleriyle çok yakın dostluk içerisinde bulunan Kılıçdaroğlu da bir taraftan, evet aynen öyle, cümlemi bilerek kullanıyorum. Sayın Kılıçdaroğlu terör örgütleriyle çok yakın iş birliği içerisinde.” ifadesini kullandı.

“Bir örnek söyleyeyim sadece size çok eski değil, geçen yıldı galiba, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri, iki tane milletvekili biri bayan, öldürülen teröristlerin cenazesinde ağıt yaktılar, ağıt yakma görüntülerini unutmadık.” diyen Canikli, sözlerine şöyle devam etti:

“Salya, sümük ağladılar terör örgütlerinin cenazelerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin iki tane milletvekili herkes biliyor, daha başka delile ihtiyaç var mı ‘”

Nurettin Canikli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aynı şekilde Fetullahçı Terör Örgütü’yle de çok yakın ilişkileri bulunduğunu vurgulayarak, ” Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı Kılıçdaroğlu’na Fetullahçı Terör Örgütü tarafından bir altın tepside sunulmuştur, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına getirilmiştir. Kendi bileğinin hakkıyla o göreve gelmemiştir ve şimdi Kılıçdaroğlu’ndan genel başkan yapmalarının karşılığında bedel istiyorlar, diyet ödemesini istiyorlar ve işte Kılıçdaroğlu ve ekibinin 16 Nisan’da halk oyuna sunduğumuz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ilgili bu kadar yalan söylemesinin nedeni bu.” diye konuştu.

Eyalet sistemiyle ilgili iddiaları eleştiren Canikli, şunları söyledi:

“Gerçekten hem çok büyük bir yalan, hem de ahlaksız bir yalan. Milletin çünkü en hassas olduğu konulardan bir tanesi. Türkiye’de merkez yönetim her zaman güçlü olmak ve güçlü kalmak zorundadır. İçinde bulunduğumuz şartlar, coğrafya, tarih bunu gerektirir. Merkezi yönetim güçlü olmalıdır. Eyalet ya da ona benzer bir yönetim tarzı Türkiye için çok büyük bir tehlikedir. Allah korusun Türkiye’yi parçalanmaya, bölünmeye götürür. O nedenle merkezi, güçlü merkezi yönetim modelinden biz hiçbir zaman vazgeçemeyiz, bu da bizim anayasamızda, önerdiğimiz anayasada çok net bir şekilde yazıyor belirtiliyor ama buna rağmen çıkıp diyorlar ki utanmadan, sıkılmadan, arlanmadan ’16 Nisan’da bu halk oylamasındaki önerilen düzenleme eyalet sistemini getiriyor’ diyorlar. Yazıklar olsun, gerçekten yazıklar olsun böyle bir yalan olmaz.”

Nurettin Canikli, “Bu ülkede yaşayan herkes, bu ülkenin ekmeğini yiyen, imkanlarını kullanan herkes kim olursa olsun politikacısı, ana muhalefet partisi genel başkanı, iktidar milletvekili kim olursa olsun herkesin, hepimizin görevi bu ülkeye, bu millete hizmet etmek, başkasına değil.” ifadesini kullandı.

“O şekilde hareket edenler olursa da o zaman inşallah 16 Nisan’da göreceğiz.” diyen Canikli, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Aslında 15 Temmuz’da millet bunlara bir ders verdi ama anlamadılar. Bir destan yazdı o gece Türk milleti ama anlamamışlar. 16 Nisan’da inşallah bir kez daha destan yazmaya var mısınız ‘ Yağlıdere’den de inşallah 16 Nisan’da muhteşem bir sonuç bekliyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Bugüne kadar bize her zaman destek verdiniz, dualarınızı esirgemediniz. Biz de sizlere elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çalışıyoruz. Elbette eksiğimiz olur, yanlışımız olur ama şunu bilin ki biz sadece size, bu millete hizmet ettik ve hizmet etmeye devam edeceğiz.”

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SABRİ ÖZTÜRK:”TÜRKİYE SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİYOR”

Yağlıdere ilçesinin her zaman Cumhurbaşkanımızın ve Ak Partinin Yanında olduğunu belirten Milletvekili Sabri Öztürk ise, Cumhurbaşkanımızın mitinginde görev alan teşkilatımız, belediye başkanlarımız ve bütün ilçe teşkilatımızın desteğinin yanında hasta hasta bütün çalışmaları takip eden ve özel bir gayret gösteren il başkanımız Hasan Ali Tütüncüye ve emeği gecen herkese teşekkür ediyorum. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. İnşallah dünkü mitingimize yakışır bir şekilde 16 Nisanda ’da sandıkları ‘’EVET ile patlatmamız gerekiyor. Rehavete düşmek yok. Belediye başkanları seçimi ile milletvekili seçimlerinin tedavisi var ama bu referandum hepsinden çok önemlidir. Çünkü Türkiye’nin belki yüz yılına hitap edecek bir sistem değişliği yapmaya çalışıyoruz.’’

AK PARTİ İL BAŞKANI HASAN ALİ TÜTÜNCÜ:”SANDIĞA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü’de Giresun siyasi tarihine eşi görülmemiş müthiş bir kalabalıkla dün Cumhurbaşkanımızı bağrımıza bastık. Bu vesileyle Yağlıdere ilçemizin de bu büyük mitinge yapmış olduğu katkıdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlçe teşkilatımız bu organizasyonu miting olarak organize etmişti ama dün insanlarımız yoruldu fazla ayakta bekletmeyelim diye salonda olsun diye buraya geldik dedik ama teşkilatımız iyi çalışması neticesinde miting gibi kalabalıkla karşılaştık. Hepinizden Allah razı olsun.16 Nisan referandumuna sadece bir gün kaldı sandığa gideceğiz, oylarımızı kullanacağız, inşallah Yağlıdere bizi destek anlamında mahcup etmedi bu seferde mahcup etmeyeceğinden inancım tamdır. Âmâ biz işimizi şansa bırakmayacağız. Sandığa sahip çıkacağız. Bu son vazifeyi yapacağınızdan adım gibi eminiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.16 nisan akşamı ve ondan sonrası hem ülkemiz,milletimiz,devletimiz için özellikle mazlum dnyası için hayırlara vesile olsun.’’

YAĞLIDERE BELEDİYE BAŞKANI ABDURRAHMAN KIRHASANOĞLU:”İLÇEMİZİ GELİŞTİRMEYE GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu,Yağlıderelilerin bugün düzenlenen toplantıya her zaman ki gibi üstüne düşeni fazlasıyla yerine getirmiştir. Gösterilen ilgiden dolayı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum.’’dedi.

İlçede bu zamana kadar bir çok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Kırhasanoğlu,şunları söyledi:

‘’Bundan sonrada bu çalışmalar aynı şekilde devam edecektir. İlçemizde kalıcı olarak alt yapı sorunu tamamen çözülmüştür. İlçemize çevre yolu yapılıp ilçemizin çehresi değişmiştir. Bunun yanında düğün salonu,otogar,hükumet konağı, Pazar yeri, futbol sahası, ilçemizin üst yapısı,parke,kaldırım döşemeleri, bunların hepsi bitirilmiş olup bundan sonrada inşallah ilçemizin gençlerini ,kadınlarını ilçe dışına göç etmemelerini sağlamak için ilçemizde istihdama dönük çalışmalar yapacağız. Bununla ilgili TOKİ çalışmalarını başlattık. Sayın Başbakan Yardımcımız bu konuda bizim TOKİ ile görüşmemizi sağladı. İnşallah TOKİ’yi Yağlıdere’ye yaparak ilçeye inşa ederek burada görev yapan memurlarımızı burada tutmak için mücadele vereceğiz. Dere ıslah projemiz var 72 milyon bunu da Başbakan Yardımcımız Bakanımızla görüştü inşallah bunuda yapacağız. Ve ilçemize kazandırmış olacağız. Birde sanayi sitemiz var. İstihdama yönelik işsizliği hayata geçirmek için bunuda hayata geçirip ilçemizi geliştirmeye, güzelleştirmeye devam edeceğiz. Yağlıdere Alucra yolu ile ilgili 1o km’lik çalışma devam ediyor. Geriye kalan kısmı tamamen yatırım programına alındı. Bu sene de bir miktar ödenek ayrılarak ihalesi yapılacaktır’’dedi.

 
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir